Direktsändning

Nationaldagsscrabble 2014  
Just nu: Turneringen är avslutadUppdaterat 2014-06-06 18:13
Kontakten med tävlingsdatorn verkar ha brutits

Rond 7 - avslutad - spelarnas placering inom parentes
James Reimdal (4) - Malin StŒhlner (2) 397 - 270
Jonathan Ljungberg (1) - Maria slund (6) 410 - 325
Henrik Jones (3) - Tommy Vaske (10) 572 - 263
Bjšrn Ericson (5) - Alexandra Svanteson (7) 518 - 326
Gerd Forss (13) - Nils Berner (9) 294 - 393
Bodil Normark (17) - Emma Ekman (8) 244 - 372
ke Qvarfordt (11) - David Tiberg (19) 416 - 297
Karin Anderberg (12) - Matilda Ekman (18) 387 - 312
Per Persson (15) - Thim Svensson (20) 450 - 300
Jessica KŠll (21) - Anders SkjŠl (16) 378 - 380


 Ställning efter rond 7 av 7 VOFPJSnitt
1Visa spelarens matcher Jonathan Ljungberg 611730416
2Visa spelarens matcher Malin StŒhlner 611613361
3Visa spelarens matcher Henrik Jones 521385409
Visa spelarens matcher James Reimdal 521385363
5Visa spelarens matcher Bjšrn Ericson 521381401
6Visa spelarens matcher Maria slund 431411346
7Visa spelarens matcher Alexandra Svanteson 431294354
8Visa spelarens matcher Emma Ekman 431266360
9Visa spelarens matcher Nils Berner 431247367
10Visa spelarens matcher Tommy Vaske 331156345
Visa spelarens matcher ke Qvarfordt 431156382
12Visa spelarens matcher Karin Anderberg 431155371
13Visa spelarens matcher Gerd Forss 341124361
14Visa spelarens matcher Erik Elvers 24913321
15Visa spelarens matcher Per Persson 24877325
16Visa spelarens matcher Anders SkjŠl 24853348
17Visa spelarens matcher Bodil Normark 24500298
18Visa spelarens matcher Matilda Ekman 25830322
19Visa spelarens matcher David Tiberg 15715312
20Visa spelarens matcher Thim Svensson 15415304
21Visa spelarens matcher Jessica KŠll 16888320