Direktsändning

Nationaldagsscrabble 2014  
Just nu: Turneringen är avslutadUppdaterat 2014-06-06 18:13
Kontakten med tävlingsdatorn verkar ha brutits

Rond 7 - avslutad - spelarnas placering inom parentes
James Reimdal (4)- Malin StŒhlner (2)397 - 270
Jonathan Ljungberg (1)- Maria slund (6)410 - 325
Henrik Jones (3)- Tommy Vaske (10)572 - 263
Bjšrn Ericson (5)- Alexandra Svanteson (7)518 - 326
Gerd Forss (13)- Nils Berner (9)294 - 393
Bodil Normark (17)- Emma Ekman (8)244 - 372
ke Qvarfordt (11)- David Tiberg (19)416 - 297
Karin Anderberg (12)- Matilda Ekman (18)387 - 312
Per Persson (15)- Thim Svensson (20)450 - 300
Jessica KŠll (21)- Anders SkjŠl (16)378 - 380

 Ställning efter rond 7 av 7 VOFPJSnitt
1Visa spelarens matcher Jonathan Ljungberg 6011730416
2Visa spelarens matcher Malin StŒhlner 6011613361
3Visa spelarens matcher Henrik Jones 5021385409
Visa spelarens matcher James Reimdal 5021385363
5Visa spelarens matcher Bjšrn Ericson 5021381401
6Visa spelarens matcher Maria slund 4031411346
7Visa spelarens matcher Alexandra Svanteson 4031294354
8Visa spelarens matcher Emma Ekman 4031266360
9Visa spelarens matcher Nils Berner 4031247367
10Visa spelarens matcher Tommy Vaske 3031156345
Visa spelarens matcher ke Qvarfordt 4031156382
12Visa spelarens matcher Karin Anderberg 4031155371
13Visa spelarens matcher Gerd Forss 3041124361
14Visa spelarens matcher Erik Elvers 204913321
15Visa spelarens matcher Per Persson 204877325
16Visa spelarens matcher Anders SkjŠl 204853348
17Visa spelarens matcher Bodil Normark 204500298
18Visa spelarens matcher Matilda Ekman 205830322
19Visa spelarens matcher David Tiberg 105715312
20Visa spelarens matcher Thim Svensson 105415304
21Visa spelarens matcher Jessica KŠll 106888320