Direktsändning

Västsvenska Mästerskapet 2014  
Just nu: Turneringen är avslutadUppdaterat 2014-09-20 20:15
Kontakten med tävlingsdatorn verkar ha brutits

Rond 8 - avslutad - spelarnas placering inom parentes
Jonathan Ljungberg (1)- Henrik Johansson (3)438 - 344(S)KRIDSkOBE(T)TlARE
Svante Berg (10)- Paul Eberhardsson (2)387 - 401SeSSIONKORVETT
Alexander Sandström (4)- Björn Jansson (5)453 - 328STENbITPrESENS
Pia Mattsson (8)- Roland Olsson (6)339 - 404*(G)ÅNgFARTUtDRAGE(N)
Kerstin Palö (12)- Alexandra Svanteson 1322 (7)272 - 424UTk(A)STAD vÄSANDE
Ulf Wahlström (13)- Gustaf Gimstedt (9)304 - 463KRISTNA FeSTDAG
Olle Stål 613 (15)- Åke Qvarfordt (11)244 - 288
Emma Wahlström (16)- Anders Apoy (14)411 - 330

 Ställning efter rond 8 av 8 VOFPJSnitt
1Visa spelarens matcher Jonathan Ljungberg 6021819375
2Visa spelarens matcher Paul Eberhardsson 6021580374
3Visa spelarens matcher Henrik Johansson 6021558408
4Visa spelarens matcher Alexander Sandström 5031854391
5Visa spelarens matcher Björn Jansson 5031635389
6Visa spelarens matcher Roland Olsson 5031555384
7Visa spelarens matcher Alexandra Svanteson 1322 5031322368
8Visa spelarens matcher Pia Mattsson 4041361368
9Visa spelarens matcher Gustaf Gimstedt 4041317380
10Visa spelarens matcher Svante Berg 4041165356
11Visa spelarens matcher Åke Qvarfordt 4041057332
12Visa spelarens matcher Kerstin Palö 3051000327
13Visa spelarens matcher Ulf Wahlström 305489304
14Visa spelarens matcher Anders Apoy 206536309
15Visa spelarens matcher Olle Stål 613 107613282
16Visa spelarens matcher Emma Wahlström 107342294