Direktsändning

SM 2014  
Just nu: Turneringen är avslutadUppdaterat 2014-11-02 18:14
Kontakten med tävlingsdatorn verkar ha brutits

Rond 17 - avslutad - spelarnas placering inom parentes
Inger Wingård (1)- Jonathan Ljungberg (3)433 - 384DIaSTASTUl(L)AGER
Gunnar Andersson (2)- Martin Bender (6)372 - 356oRDKONs(T)
Johan Rönnblom (8)- Björn Ericson (4)339 - 475(T)rOLLARE
Zakarias Jonsson (9)- Malin Ståhlner (5)304 - 349SEJDmAN
Johannes Åman Pohjola (10)- Roland Olsson (7)306 - 419äTTLEDA OSLITEN
Alexander Sandström (11)- Paul Eberhardsson (15)344 - 327PI(E)RCINg
Henrik Jonés (16)- Björn Jansson (12)289 - 338
Anders Skjäl (13)- Nils Berner (17)393 - 291MAlAKIT
Tord Eriksson (24)- Henrik Johansson (14)308 - 412STILREN KuNNA(N)DE
Gustaf Gimstedt (20)- Mikael Ström (26)378 - 375LÖpANDE (K)VaLSTER
James Reimdal (18)- Jesper Åman (28)421 - 311BEkOSTA
Emma Ekman (19)- Karin Anderberg (30)472 - 343KALLUFT VAkENH(E)TSEP(A)RERA
Erika Jonés (31)- Maria Åslund (21)317 - 348KARnEOL
Nils Lundström (22)- Svante Berg (33)348 - 318OSTAdIg
Jessica Käll (23)- Louise Wikström (35)397 - 316FESTMAt
Stina Lundin (38)- Rose-Marie Eriksson (25)284 - 413bEGRUN(D)A
Yann Moreau Bruun (27)- Lisa Blohm (41)455 - 419UND(E)RSTÅ DRa(G)STERSAL(T)ÖKEN TALANdE
Fredrik Hansson (29)- Alexandra Svanteson 2622176470588235 (42)408 - 351RASANDESLUtRaD
Gerd Forss (32)- Turid Petersson (45)408 - 303(O)LIkSTOR
Jussi Pohjola (34)- Anders Apoy (43)353 - 351
Greger Nässén (46)- Malin Persson (36)316 - 363
Elisabet Bruzelius (49)- Ann-Kristin Hokkanen (37)312 - 413KITTLAS LIGAmEN(T)
Sonny Apoy (40)- Monica Ringheim (51)415 - 287TURNERA SEDelAG
Åsa Florholm (53)- Mattias Persson (39)276 - 441DElTAGA TERMINa(l)
Måns Eriksson (44)- Anna Andersson (54)420 - 313dALSLA(N)DäLSKARE
Erik Elvers (55)- Mikael Forss (48)371 - 391PaRITET
Helena Åman (57)- Thim Svensson (47)272 - 350sTENGO(D)S
David Tiberg (50)- Åke Qvarfordt (59)383 - 240
Claes von Hofsten (63)- Christian Eriksson (52)407 - 412DIsKETTAVLIDEN
Emil Jacobsson (64)- Elisabet Claezon (56)261 - 391SKÅpBIL
Teresia Forsman (66)- Kerstin Palö (58)245 - 333
Birgit Hognert (67)- Niclas Malmefeldt (60)284 - 286
Folke Karlsen (68)- Marianne Mattsson (61)282 - 419
Leo Sandbladh (69)- Åsa Sjödin (62)325 - 396bILRESA
Maria Kennegård (70)- Erik Bengtsson (65)346 - 365GRADERa
Tova Juhlin (71)- Lotta Bredberg (72)296 - 306
Karina Isaksson (74)- Johan Bredberg (73)231 - 299

Frirond:

Johan Bredberg

Ej spelat:

Pia Mattsson
Anders Brandén
Carina Gagnér

 Ställning efter rond 17 av 17 VOFPJSnitt
1Visa spelarens matcher Inger Wingård 13133907391
2Visa spelarens matcher Gunnar Andersson 13043782376
3Visa spelarens matcher Jonathan Ljungberg 12143831380
4Visa spelarens matcher Björn Ericson 12053782383
5Visa spelarens matcher Malin Ståhlner 12053632368
6Visa spelarens matcher Martin Bender 12053627375
7Visa spelarens matcher Roland Olsson 12053538384
8Visa spelarens matcher Johan Rönnblom 11063641385
9Visa spelarens matcher Zakarias Jonsson 11063610380
10Visa spelarens matcher Johannes Åman Pohjola 11063448361
11Visa spelarens matcher Alexander Sandström 11063446372
12Visa spelarens matcher Björn Jansson 11063410381
13Visa spelarens matcher Anders Skjäl 11063241376
14Visa spelarens matcher Henrik Johansson 10163084351
15Visa spelarens matcher Paul Eberhardsson 10073532377
16Visa spelarens matcher Henrik Jonés 9073281373
17Visa spelarens matcher Nils Berner 10073238367
18Visa spelarens matcher James Reimdal 10073148370
19Visa spelarens matcher Emma Ekman 10073080367
20Visa spelarens matcher Gustaf Gimstedt 10073028366
21Visa spelarens matcher Maria Åslund 10072884348
22Visa spelarens matcher Nils Lundström 10072688345
23Visa spelarens matcher Jessica Käll 10072582346
24Visa spelarens matcher Tord Eriksson 9172911370
25Visa spelarens matcher Rose-Marie Eriksson 9083276364
26Visa spelarens matcher Mikael Ström 9083202376
27Visa spelarens matcher Yann Moreau Bruun 9083029364
28Visa spelarens matcher Jesper Åman 9082843353
29Visa spelarens matcher Fredrik Hansson 9082838364
30Visa spelarens matcher Karin Anderberg 9082803350
31Visa spelarens matcher Erika Jonés 9082787359
32Visa spelarens matcher Gerd Forss 9082704349
33Visa spelarens matcher Svante Berg 9082675349
34Visa spelarens matcher Jussi Pohjola 9082553333
35Visa spelarens matcher Louise Wikström 9082438339
36Visa spelarens matcher Malin Persson 9082388337
37Visa spelarens matcher Ann-Kristin Hokkanen 9082314345
38Visa spelarens matcher Stina Lundin 8182581354
39Visa spelarens matcher Mattias Persson 8182531337
40Visa spelarens matcher Sonny Apoy 8182525346
41Visa spelarens matcher Lisa Blohm 8092936370
42Visa spelarens matcher Alexandra Svanteson 2622176470588235 8092622369
43Visa spelarens matcher Anders Apoy 8092572340
44Visa spelarens matcher Måns Eriksson 8092569345
45Visa spelarens matcher Turid Petersson 8092515357
46Visa spelarens matcher Greger Nässén 8092490348
47Visa spelarens matcher Thim Svensson 8092382335
48Visa spelarens matcher Mikael Forss 8092355339
49Visa spelarens matcher Elisabet Bruzelius 8092286337
50Visa spelarens matcher David Tiberg 8092280341
51Visa spelarens matcher Monica Ringheim 8092112340
52Visa spelarens matcher Christian Eriksson 8091460319
53Visa spelarens matcher Åsa Florholm 7192013331
54Visa spelarens matcher Anna Andersson 70102631341
55Visa spelarens matcher Erik Elvers 70102433338
56Visa spelarens matcher Elisabet Claezon 70102280345
57Visa spelarens matcher Helena Åman 70102209324
58Visa spelarens matcher Kerstin Palö 70102161327
59Visa spelarens matcher Åke Qvarfordt 60101984327
60Visa spelarens matcher Niclas Malmefeldt 70101886320
61Visa spelarens matcher Marianne Mattsson 70101857324
62Visa spelarens matcher Åsa Sjödin 70101675312
63Visa spelarens matcher Claes von Hofsten 70101617334
64Visa spelarens matcher Emil Jacobsson 70101330318
65Visa spelarens matcher Erik Bengtsson 60112226346
66Visa spelarens matcher Teresia Forsman 60111923325
67Visa spelarens matcher Birgit Hognert 50111834317
68Visa spelarens matcher Folke Karlsen 60111628308
69Visa spelarens matcher Leo Sandbladh 41111514300
70Visa spelarens matcher Maria Kennegård 51111284305
71Visa spelarens matcher Tova Juhlin 50121104296
72Visa spelarens matcher Lotta Bredberg 3012858280
73Visa spelarens matcher Johan Bredberg 3013751256
74Visa spelarens matcher Karina Isaksson 1015249225
75Visa spelarens matcher Pia Mattsson 5071671341
76Visa spelarens matcher Anders Brandén 4061322309
77Visa spelarens matcher Carina Gagnér 004226192