Direktsändning

SM 2015  
Just nu: Turneringen är avslutadUppdaterat 2015-11-01 17:41
Kontakten med tävlingsdatorn verkar ha brutits

Rond 16 - avslutad - spelarnas placering inom parentes
Henrik Jonés (3)- Paul Eberhardsson (2)311 - 363GRUSÖ(K)En
Björn Ericson (1)- Sebastian Ågren (6)399 - 269ApOSTEL
Inger Wingård (10)- Jonathan Ljungberg (4)318 - 437SPOLARE kOFFERT
Alexandra Svanteson 3229375 (5)- Yann Moreau Bruun (11)380 - 348DoS(E)RINGTIdLÖSA
Zakarias Jonsson (7)- Gerd Forss (16)460 - 317RInGLEK
Martin Bender (8)- Gustaf Gimstedt (14)428 - 318B(R)oMSARESLAgORD
Leif Berglund (9)- Emma Ekman (18)404 - 380ANMäLaN
Roland Olsson (12)- Johannes Åman Pohjola (19)325 - 320(E)TRUSKeR
Anders Skjäl (21)- Pia Mattsson (13)246 - 403STENbRO
Henrik Johansson (15)- Lisa Blohm (23)387 - 377ONDULe(R)ATReFALT
Gunnar Andersson (17)- Turid Petersson (27)472 - 339UNGE(R)SkASULTANa(T)
Nils Berner (20)- Anna Andersson (30)409 - 301AVlOSSA
Erik Johansson (22)- Björn Jansson (31)400 - 324ReOSTAT
Elisabet Claezon (32)- Anders Apoy (24)322 - 355BuSSRE(S)a
Helena Bertilsson (33)- Helena Åman (25)308 - 338
Erik Elvers (26)- Kajsa Bråting (38)504 - 259JANSPEl
Åke Qvarfordt (29)- Greger Nässén (36)382 - 354OdAlISK
Jesper Åman (28)- Malin Ståhlner (45)429 - 296aNDETrO SENTIDA
Fredrik Hansson (35)- Svante Berg (44)378 - 372VERANDAPOEtISK
Monica Ringheim (37)- Måns Eriksson (46)388 - 369TRAKToR(N)EDSÄNKA
Maria Åslund (34)- Sonny Apoy (47)399 - 285NOTARIE SKEDNI(N)g
Nils Lundström (40)- Claes von Hofsten (49)368 - 317(I)NTRESSe
Thim Svensson (48)- Elisabet Bruzelius (39)250 - 317
Jessica Käll (51)- Karin Anderberg (41)328 - 350
David Tiberg (54)- Johan Rönnblom (42)252 - 373S(T)oRMaST
Teresia Forsman (56)- Johan Berner (43)380 - 387RAMLARE
Tommy Vaske (50)- David Åhman (60)413 - 369(S)EdUMARTTRAVARE
Birgit Hognert (52)- Jussi Pohjola (59)352 - 327FRaMViD
Daniel Andersson (61)- Kaj Engström (53)297 - 318
Julia Jacobsson (55)- Åsa Sjödin (62)385 - 310SAuDIER
Mikael Brenning (63)- Åsa Florholm (57)334 - 360SKAnDEr(A)
Anders Olsson (64)- Emil Jacobsson (58)319 - 352RINGARe
Annica Hallberg (65)- Marianne Mattsson (67)345 - 305STILREN
Leo Sandbladh (66)- Bibban Häll (68)309 - 301

Frirond:

Leo Sandbladh

Ej spelat:

Louise Wikström

 Ställning efter rond 16 av 16 VOFPJSnitt
1Visa spelarens matcher Björn Ericson 12043676384
2Visa spelarens matcher Paul Eberhardsson 12043643402
3Visa spelarens matcher Henrik Jonés 11053577369
4Visa spelarens matcher Jonathan Ljungberg 11053565370
5Visa spelarens matcher Alexandra Svanteson 3229375 11053229372
6Visa spelarens matcher Sebastian Ågren 11053205345
7Visa spelarens matcher Zakarias Jonsson 11053103379
8Visa spelarens matcher Martin Bender 10153135369
9Visa spelarens matcher Leif Berglund 10153069366
10Visa spelarens matcher Inger Wingård 10152993355
11Visa spelarens matcher Yann Moreau Bruun 10063307376
12Visa spelarens matcher Roland Olsson 10063122388
13Visa spelarens matcher Pia Mattsson 10063041372
14Visa spelarens matcher Gustaf Gimstedt 10062697365
15Visa spelarens matcher Henrik Johansson 10062681371
16Visa spelarens matcher Gerd Forss 10062679365
17Visa spelarens matcher Gunnar Andersson 9073206380
18Visa spelarens matcher Emma Ekman 9073140364
19Visa spelarens matcher Johannes Åman Pohjola 9073091356
20Visa spelarens matcher Nils Berner 9072927384
21Visa spelarens matcher Anders Skjäl 8072753341
22Visa spelarens matcher Erik Johansson 9072720357
23Visa spelarens matcher Lisa Blohm 9072631355
24Visa spelarens matcher Anders Apoy 9072502344
25Visa spelarens matcher Helena Åman 9072478343
26Visa spelarens matcher Erik Elvers 9072457357
27Visa spelarens matcher Turid Petersson 9072324368
28Visa spelarens matcher Jesper Åman 9072277356
29Visa spelarens matcher Åke Qvarfordt 9072263351
30Visa spelarens matcher Anna Andersson 8082709352
31Visa spelarens matcher Björn Jansson 8082687360
32Visa spelarens matcher Elisabet Claezon 8082437350
33Visa spelarens matcher Helena Bertilsson 8082383346
34Visa spelarens matcher Maria Åslund 8082351333
35Visa spelarens matcher Fredrik Hansson 8082319360
36Visa spelarens matcher Greger Nässén 8082314360
37Visa spelarens matcher Monica Ringheim 8082243357
38Visa spelarens matcher Kajsa Bråting 8082215344
39Visa spelarens matcher Elisabet Bruzelius 8082209333
40Visa spelarens matcher Nils Lundström 8072209351
41Visa spelarens matcher Karin Anderberg 8082042352
42Visa spelarens matcher Johan Rönnblom 7183138364
43Visa spelarens matcher Johan Berner 7092710379
44Visa spelarens matcher Svante Berg 7092603357
45Visa spelarens matcher Malin Ståhlner 7092549356
46Visa spelarens matcher Måns Eriksson 7092325357
47Visa spelarens matcher Sonny Apoy 7092106335
48Visa spelarens matcher Thim Svensson 7092096347
49Visa spelarens matcher Claes von Hofsten 7092069333
50Visa spelarens matcher Tommy Vaske 7091986353
51Visa spelarens matcher Jessica Käll 7091893325
52Visa spelarens matcher Birgit Hognert 7091652317
53Visa spelarens matcher Kaj Engström 6091591320
54Visa spelarens matcher David Tiberg 5191976319
55Visa spelarens matcher Julia Jacobsson 6191965353
56Visa spelarens matcher Teresia Forsman 60102059351
57Visa spelarens matcher Åsa Florholm 60101999347
58Visa spelarens matcher Emil Jacobsson 60101828335
59Visa spelarens matcher Jussi Pohjola 60101785339
60Visa spelarens matcher David Åhman 60101776332
61Visa spelarens matcher Daniel Andersson 50101645324
62Visa spelarens matcher Åsa Sjödin 50101541334
63Visa spelarens matcher Mikael Brenning 40112020351
64Visa spelarens matcher Anders Olsson 50111705324
65Visa spelarens matcher Annica Hallberg 40111557318
66Visa spelarens matcher Leo Sandbladh 40111128313
67Visa spelarens matcher Marianne Mattsson 40111104312
68Visa spelarens matcher Bibban Häll 0015191249
69Visa spelarens matcher Louise Wikström 5061438358