Direktsändning

SM 2016  
Just nu: Turneringen är avslutadUppdaterat 2016-11-06 17:30
Kontakten med tävlingsdatorn verkar ha brutits

Rond 16 - avslutad - spelarnas placering inom parentes
Martin Bender (3)- Johannes Åman Pohjola (1)331 - 397(B)ESTrIDA
Elof Hansjons (7)- Björn Ericson (2)302 - 487A(R)ROGANT LEUKeMI
Johan Rönnblom (6)- Jonathan Ljungberg (4)397 - 446ANgLISTHaRLE(K)IN STILART
Paul Eberhardsson (5)- Björn Jansson (9)373 - 284
Emma Ekman (8)- James Reimdal (17)438 - 317RUnD(R)ESA TANdBEN
Alexandra Svanteson 306125 (10)- Henrik Johansson (16)427 - 390AVISERAsTRATEG UnDERST(A)
Tommy Vaske (11)- David Holmberg (18)332 - 315PÅLuRADLANGARE
Anna Andersson (12)- Nils Lundström (20)347 - 319(T)rAVBANA
Ann-Kristin Hokkanen (23)- Claes von Hofsten (13)350 - 393AGNAtI(S)K
Gerd Forss (25)- Johan Berner (14)332 - 368MORDISk
Alexander Sandström (15)- Åke Qvarfordt (31)466 - 316FONDErA sTREJKAMONSTER(A)
Karin Anderberg (19)- Anders Skjäl (29)426 - 337FENDERT BLÅsARe GNISTRA
Julia Jacobsson (28)- Monica Ringheim (22)335 - 378MEdVInD RISKERA
Svante Berg (21)- Mikael Forss (34)319 - 272FEMTiEN
Anita Mansnerus (36)- Emil Jacobsson (24)359 - 402ÅRSKORT
Turid Petersson (38)- Erika Jonés (26)333 - 339TORsDaG
Pia Mattsson (40)- Nils Berner (27)329 - 370(T)IGRERADSNATTER
Gustaf Gimstedt (41)- Roland Olsson (30)353 - 376SENTIDaALlIANS
Mattias Persson (33)- Kajsa Bråting (42)321 - 273
Åsa Florholm (32)- Jussi Pohjola (45)403 - 296RÅSIDENo(P)TIMERA
Greger Nässén (44)- Helena Åman (37)390 - 397TIGGARE BRISANSTENsION
Fredrik Hansson (35)- Anders Apoy (46)427 - 234
Maria Åslund (39)- Erik Elvers (50)351 - 347ASsEGAJ
Sonny Apoy (53)- Lisa Blohm (43)346 - 406pI(T)EPALT
Teresia Forsman (47)- Elisabet Bruzelius (55)362 - 341KLOTTER
Helena Bertilsson (56)- David Tiberg (49)299 - 335SLARVIgSNÄSNIn(g)
Hanna Wallenbro (57)- Pia Sjöblom (51)345 - 383
Malin Persson (48)- Birgit Hognert (59)375 - 269
Mikael Brenning (60)- Jessica Käll (52)317 - 365SKOjArE
Marianne Mattsson (58)- Andreas Ek (61)364 - 298pLÄDERA
Cindy Åkerlund (62)- Peter Elsayeh (63)279 - 315

Frirond:

Annica Hallberg

Ej spelat:

Gunnar Janson
Cecilia Karlström

 Ställning efter rond 16 av 16 VOFPJSnitt
1Visa spelarens matcher Johannes Åman Pohjola 13033631386
2Visa spelarens matcher Björn Ericson 12043737401
3Visa spelarens matcher Martin Bender 12043526382
4Visa spelarens matcher Jonathan Ljungberg 11053711397
5Visa spelarens matcher Paul Eberhardsson 11053550398
6Visa spelarens matcher Johan Rönnblom 11053243372
7Visa spelarens matcher Elof Hansjons 11053147362
8Visa spelarens matcher Emma Ekman 11052811355
9Visa spelarens matcher Björn Jansson 10063140371
10Visa spelarens matcher Alexandra Svanteson 306125 10063061368
11Visa spelarens matcher Tommy Vaske 9252899375
12Visa spelarens matcher Anna Andersson 10062811351
13Visa spelarens matcher Claes von Hofsten 10062558365
14Visa spelarens matcher Johan Berner 9163104388
15Visa spelarens matcher Alexander Sandström 9073298382
16Visa spelarens matcher Henrik Johansson 9073183366
17Visa spelarens matcher James Reimdal 9073078361
18Visa spelarens matcher David Holmberg 9073071361
19Visa spelarens matcher Karin Anderberg 9072696361
20Visa spelarens matcher Nils Lundström 9072617350
21Visa spelarens matcher Svante Berg 9072601337
22Visa spelarens matcher Monica Ringheim 9072595348
23Visa spelarens matcher Ann-Kristin Hokkanen 9072527358
24Visa spelarens matcher Emil Jacobsson 9072416349
25Visa spelarens matcher Gerd Forss 9072316353
26Visa spelarens matcher Erika Jonés 9072091347
27Visa spelarens matcher Nils Berner 8082901369
28Visa spelarens matcher Julia Jacobsson 8082581357
29Visa spelarens matcher Anders Skjäl 8082563358
30Visa spelarens matcher Roland Olsson 8082552362
31Visa spelarens matcher Åke Qvarfordt 8082518350
32Visa spelarens matcher Åsa Florholm 8082498345
33Visa spelarens matcher Mattias Persson 8082483319
34Visa spelarens matcher Mikael Forss 8082419336
35Visa spelarens matcher Fredrik Hansson 7082405350
36Visa spelarens matcher Anita Mansnerus 7082338340
37Visa spelarens matcher Helena Åman 8082321348
38Visa spelarens matcher Turid Petersson 8082202338
39Visa spelarens matcher Maria Åslund 8082186341
40Visa spelarens matcher Pia Mattsson 7092531357
41Visa spelarens matcher Gustaf Gimstedt 7092438350
42Visa spelarens matcher Kajsa Bråting 7092418335
43Visa spelarens matcher Lisa Blohm 7092381352
44Visa spelarens matcher Greger Nässén 7092318364
45Visa spelarens matcher Jussi Pohjola 7092304338
46Visa spelarens matcher Anders Apoy 7092055336
47Visa spelarens matcher Teresia Forsman 7091873333
48Visa spelarens matcher Malin Persson 6091783327
49Visa spelarens matcher David Tiberg 6091758331
50Visa spelarens matcher Erik Elvers 7091742335
51Visa spelarens matcher Pia Sjöblom 7091716324
52Visa spelarens matcher Jessica Käll 6192086335
53Visa spelarens matcher Sonny Apoy 60102425348
54Visa spelarens matcher Annica Hallberg 50101973346
55Visa spelarens matcher Elisabet Bruzelius 60101830339
56Visa spelarens matcher Helena Bertilsson 60101821326
57Visa spelarens matcher Hanna Wallenbro 60101655328
58Visa spelarens matcher Marianne Mattsson 50101554319
59Visa spelarens matcher Birgit Hognert 60101548326
60Visa spelarens matcher Mikael Brenning 60101498323
61Visa spelarens matcher Andreas Ek 2013526254
62Visa spelarens matcher Cindy Åkerlund 1014785296
63Visa spelarens matcher Peter Elsayeh 101275257
64Visa spelarens matcher Gunnar Janson 4061329330
65Visa spelarens matcher Cecilia Karlström 102397342