Direktsändning

Julgransplundring i Wordfeud  
Just nu: Turneringen är avslutadUppdaterat 2012-01-22 15:27
Kontakten med tävlingsdatorn verkar ha brutits

Rond 8 - avslutad - spelarnas placering inom parentes
Henrik Jonés (3)- Daniel Skarehag (5)454 - 388
David Holmberg (6)- Malin Ståhlner (2)396 - 443
Kajsa Bråting (4)- Fredrik Andréasson (13)394 - 377
Inger Wingård (1)- Johan Rönnblom (18)445 - 390
Martin Nyman (26)- Niklas Elmefjäll (7)256 - 471
Marcus Broberg (14)- Dan Ström (24)418 - 291
Ola Torstensson (35)- Sebastian Boukachabia (8)399 - 457
Tord Eriksson (12)- Daniel Domert (22)512 - 369
Lisa Blohm (11)- David Brandell (27)514 - 385
Olof Edmalm (33)- Cecilia Karlström (10)317 - 379
Henrik Fröjmark (17)- Erik Ekström (9)348 - 417
Anders Brandén (37)- Fredrik Pålsson (16)353 - 379
Håkan Nord (15)- Ture Magnusson (39)412 - 326
Rose-Marie Nielsen (32)- Anna-Carin Paavo (45)388 - 305
Mikael Wiering (19)- Oskar Sjöstedt (42)439 - 353
Linn Hellström (40)- André Ling (30)407 - 411
Greger Nässén (21)- Jenny Wik (52)457 - 336
Jessica Käll (23)- Tonny Molander (46)377 - 335
Thim Svensson (57)- Alexander Prytz Hedström (34)347 - 463
Laila Engström (44)- Lars Arén (36)350 - 374
Oskar Boman (51)- Malin Nordgren (20)0 - 150
Kerstin Palö (48)- Daniel Pettersson (31)373 - 402
Annelie Gredander Ladò (29)- Ida Nord (43)408 - 391
David Lundin (41)- Erika Jonés (25)373 - 459
Tommy Näslund (72)- Erik Elvers (28)314 - 411
Helena Bertilsson (38)- Caitlin Mooney (47)427 - 308
Susanna Niklasson (56)- Gunilla Norbäck (66)357 - 330
Maria Kennegård (70)- Dan Anders Persson (59)380 - 393
Henrik Wiman (73)- Robert Svenander (58)341 - 378
Pierre Östberg (61)- Gustaf Bergström (65)376 - 373
Gustaf Nilsson (54)- Kristina Granström (83)200 - 131
David Göhlman (62)- Heidi Jansson (82)391 - 313
Mikael Ström (68)- Karin Anderberg (50)0 - 150
Jacob Arén (71)- Gerd Forss (55)349 - 384
Victor Ekström (77)- Fredrik Karlsson (63)357 - 381
Elisabeth Johansson (69)- William Ehrner (60)330 - 402
Magnus Delbratt (75)- Per Persson (53)351 - 362
Yvonne Hellström (76)- Olivia Ståhlner (49)399 - 431
Roger Modig (92)- Stefan Sjölund (64)0 - 150
Christian Eriksson (78)- Ylva Wändahl (86)401 - 363
Anna Ling (74)- Edoh Olivier Touyabah (95)388 - 303
Johan Berner (81)- Lena Olsson (90)494 - 339
Bengt Öster (85)- Tove Lundeberg (80)339 - 385
Karolina Larsson (91)- Elisabeth Nielsen (84)325 - 370
Marina Holmstedt (79)- Erika Wiman (87)386 - 340
Anders Arén (88)- Pontus Pettersson (89)355 - 387
Helen Skarehag (98)- Viktor Skarehag (93)263 - 416
Hedvig Arén (97)- Markus Arén (99)300 - 150
Lennart Kryh (94)- Alexander Skarehag (100)419 - 311

Ej spelat:

Gunnar Arén
Micke Olsson
Patrik Nordqvist
Kristoffer Osnes
Marika Fransson
Karin Arén
Anders Agestam

 Ställning efter rond 8 av 8 VOFPJSnitt
1Visa spelarens matcher Inger Wingård 7012050454
2Visa spelarens matcher Malin Ståhlner 7011927439
3Visa spelarens matcher Henrik Jonés 7011852415
4Visa spelarens matcher Kajsa Bråting 7011827423
5Visa spelarens matcher Daniel Skarehag 7011818413
6Visa spelarens matcher David Holmberg 6022123424
7Visa spelarens matcher Niklas Elmefjäll 6022097422
8Visa spelarens matcher Sebastian Boukachabia 6021960445
9Visa spelarens matcher Erik Ekström 6021823384
10Visa spelarens matcher Cecilia Karlström 6021744389
11Visa spelarens matcher Lisa Blohm 6021703418
12Visa spelarens matcher Tord Eriksson 6021700422
13Visa spelarens matcher Fredrik Andréasson 6021668411
14Visa spelarens matcher Marcus Broberg 6021536412
15Visa spelarens matcher Håkan Nord 5121914414
16Visa spelarens matcher Fredrik Pålsson 5121486391
17Visa spelarens matcher Henrik Fröjmark 5031904415
18Visa spelarens matcher Johan Rönnblom 5031583420
19Visa spelarens matcher Mikael Wiering 5031570402
20Visa spelarens matcher Malin Nordgren 5031561339
21Visa spelarens matcher Greger Nässén 5031558418
22Visa spelarens matcher Daniel Domert 5031502440
23Visa spelarens matcher Jessica Käll 5031493360
24Visa spelarens matcher Dan Ström 5031485410
25Visa spelarens matcher Erika Jonés 5031415427
26Visa spelarens matcher Martin Nyman 5031411328
27Visa spelarens matcher David Brandell 5031393381
28Visa spelarens matcher Erik Elvers 5031354388
29Visa spelarens matcher Annelie Gredander Ladò 5031331403
30Visa spelarens matcher André Ling 5031325371
31Visa spelarens matcher Daniel Pettersson 5031299387
32Visa spelarens matcher Rose-Marie Nielsen 5031289374
33Visa spelarens matcher Olof Edmalm 5031286348
34Visa spelarens matcher Alexander Prytz Hedström 5031259389
35Visa spelarens matcher Ola Torstensson 5031118398
36Visa spelarens matcher Lars Arén 5031045365
37Visa spelarens matcher Anders Brandén 4131666387
38Visa spelarens matcher Helena Bertilsson 4131450356
39Visa spelarens matcher Ture Magnusson 4131273351
40Visa spelarens matcher Linn Hellström 4041496401
41Visa spelarens matcher David Lundin 4041475398
42Visa spelarens matcher Oskar Sjöstedt 4041471373
43Visa spelarens matcher Ida Nord 4041420392
44Visa spelarens matcher Laila Engström 4041368377
45Visa spelarens matcher Anna-Carin Paavo 4041336302
46Visa spelarens matcher Tonny Molander 4041304395
47Visa spelarens matcher Caitlin Mooney 4041289393
48Visa spelarens matcher Kerstin Palö 4041276380
49Visa spelarens matcher Olivia Ståhlner 4041271362
50Visa spelarens matcher Karin Anderberg 4041261346
51Visa spelarens matcher Oskar Boman 4041239332
52Visa spelarens matcher Jenny Wik 4041230371
53Visa spelarens matcher Per Persson 4041176372
54Visa spelarens matcher Gustaf Nilsson 4041171334
55Visa spelarens matcher Gerd Forss 4041138404
56Visa spelarens matcher Susanna Niklasson 4041136376
57Visa spelarens matcher Thim Svensson 4041133386
58Visa spelarens matcher Robert Svenander 4041116393
59Visa spelarens matcher Dan Anders Persson 4041096364
60Visa spelarens matcher William Ehrner 4041041383
61Visa spelarens matcher Pierre Östberg 4041015352
62Visa spelarens matcher David Göhlman 404970370
63Visa spelarens matcher Fredrik Karlsson 404819353
64Visa spelarens matcher Stefan Sjölund 314744255
65Visa spelarens matcher Gustaf Bergström 3051297373
66Visa spelarens matcher Gunilla Norbäck 3051213369
67Visa spelarens matcher Leif Andersson 3031211399
68Visa spelarens matcher Mikael Ström 3051190293
69Visa spelarens matcher Elisabeth Johansson 3051118387
70Visa spelarens matcher Maria Kennegård 305951374
71Visa spelarens matcher Jacob Arén 305940332
72Visa spelarens matcher Tommy Näslund 305932347
73Visa spelarens matcher Henrik Wiman 305928316
74Visa spelarens matcher Anna Ling 305924372
75Visa spelarens matcher Magnus Delbratt 305908363
76Visa spelarens matcher Yvonne Hellström 305907332
77Visa spelarens matcher Victor Ekström 305905356
78Visa spelarens matcher Christian Eriksson 305878361
79Visa spelarens matcher Marina Holmstedt 305863375
80Visa spelarens matcher Tove Lundeberg 305858367
81Visa spelarens matcher Johan Berner 301800417
82Visa spelarens matcher Heidi Jansson 305731327
83Visa spelarens matcher Kristina Granström 305713306
84Visa spelarens matcher Elisabeth Nielsen 305589333
85Visa spelarens matcher Bengt Öster 206787327
86Visa spelarens matcher Ylva Wändahl 206778350
87Visa spelarens matcher Erika Wiman 206774337
88Visa spelarens matcher Anders Arén 206705359
89Visa spelarens matcher Pontus Pettersson 206689356
90Visa spelarens matcher Lena Olsson 206641306
91Visa spelarens matcher Karolina Larsson 206635301
92Visa spelarens matcher Roger Modig 206531257
93Visa spelarens matcher Viktor Skarehag 206528325
94Visa spelarens matcher Lennart Kryh 206525351
95Visa spelarens matcher Edoh Olivier Touyabah 206481309
96Visa spelarens matcher Jenny Månström 112271298
97Visa spelarens matcher Hedvig Arén 107580337
98Visa spelarens matcher Helen Skarehag 107417314
99Visa spelarens matcher Markus Arén 107350278
100Visa spelarens matcher Alexander Skarehag 10748292
101Visa spelarens matcher Gunnar Arén 013233129
102Visa spelarens matcher Micke Olsson 001380
103Visa spelarens matcher Patrik Nordqvist 001-34235
104Visa spelarens matcher Kristoffer Osnes 001-380
105Visa spelarens matcher Marika Fransson 003-5670
106Visa spelarens matcher Karin Arén 001-750
107Visa spelarens matcher Anders Agestam 001-1130