Direktsändning

SM 2023  
Just nu: Turneringen är avslutadUppdaterat 2023-11-05 17:25
Kontakten med tävlingsdatorn verkar ha brutits

Rond 16 - avslutad - spelarnas placering inom parentes
Björn Ericson (1)- Paul Eberhardsson (3)382 - 363AvISERA TA(R)OKLEKSLAVLÖn
Jonathan Ljungberg (2)- Johan Rönnblom (4)368 - 363BATtERI ROMANI(S)t
Henrik Jonés (5)- Emma Ekman (8)416 - 262KNASTER
Roland Olsson (6)- Gunnar Andersson (9)435 - 401PLÅTBu(R)KSTEGLI(N)G nEDRANS
Pia Mattsson (13)- Gunilla Gustafsson (7)344 - 366PETNOgA
Monica Ringheim (11)- Elisabet Bruzelius (17)361 - 344T(R)EVANdE
Julia Jacobsson (18)- Alexandra Svanteson (10)346 - 427(S)OMALIERSLätTBO
Nils Berner (12)- Lisa Blohm (21)395 - 289(K)RYsSARE
Annelie Ladó (22)- Johan Berner (14)327 - 418PAR(A)nOIDRuM(S)TERA
Svante Berg (15)- David Tiberg (23)407 - 253TrIVsEL
Tommy Vaske (16)- Anders Apoy (27)462 - 232*SATURNU(S) DIKTaT(O)R
Anna Andersson (28)- Måns Eriksson (19)287 - 352OSANnIN(G)
Gustaf Gimstedt (20)- Åke Qvarfordt (29)428 - 315TONNAGE
Fredrik Hansson (24)- Greger Nässén (30)458 - 306*PO(L)LNiNG SMITARe
Gerd Forss (25)- Karin Anderberg (31)331 - 287
Mikael Forss (26)- Åsa Florholm (33)357 - 328ST(A)NDErT
Erik Elvers (34)- Maria Stenlund (32)333 - 401DYNASTi
Turid Petersson (35)- Matthis Kempe-Bergman (36)360 - 346SORTeRa
Maria Åslund (37)- Marianne Mattsson (38)378 - 291
Sara Ekvall (39)- Anita Mansnerus (40)346 - 333

 Ställning efter rond 16 av 16 VOFPJSnitt
1Visa spelarens matcher Björn Ericson 13033564389
2Visa spelarens matcher Jonathan Ljungberg 12133548383
3Visa spelarens matcher Paul Eberhardsson 12043488403
4Visa spelarens matcher Johan Rönnblom 11053209382
5Visa spelarens matcher Henrik Jonés 10153221396
6Visa spelarens matcher Roland Olsson 10063000392
7Visa spelarens matcher Gunilla Gustafsson 10062550363
8Visa spelarens matcher Emma Ekman 9073264393
9Visa spelarens matcher Gunnar Andersson 9073177386
10Visa spelarens matcher Alexandra Svanteson 9072808368
11Visa spelarens matcher Monica Ringheim 9072784353
12Visa spelarens matcher Nils Berner 9072743368
13Visa spelarens matcher Pia Mattsson 9072709365
14Visa spelarens matcher Johan Berner 9072633374
15Visa spelarens matcher Svante Berg 9072618368
16Visa spelarens matcher Tommy Vaske 9072359361
17Visa spelarens matcher Elisabet Bruzelius 8172060352
18Visa spelarens matcher Julia Jacobsson 8082677364
19Visa spelarens matcher Måns Eriksson 8082557350
20Visa spelarens matcher Gustaf Gimstedt 8082554375
21Visa spelarens matcher Lisa Blohm 8082466352
22Visa spelarens matcher Annelie Ladó 8082453357
23Visa spelarens matcher David Tiberg 8082258351
24Visa spelarens matcher Fredrik Hansson 8082217356
25Visa spelarens matcher Gerd Forss 8082140355
26Visa spelarens matcher Mikael Forss 8081815356
27Visa spelarens matcher Anders Apoy 7182391337
28Visa spelarens matcher Anna Andersson 7092682366
29Visa spelarens matcher Åke Qvarfordt 7092310364
30Visa spelarens matcher Greger Nässén 7092042349
31Visa spelarens matcher Karin Anderberg 7091943336
32Visa spelarens matcher Maria Stenlund 7091903328
33Visa spelarens matcher Åsa Florholm 7091782334
34Visa spelarens matcher Erik Elvers 60102335366
35Visa spelarens matcher Turid Petersson 60101752342
36Visa spelarens matcher Matthis Kempe-Bergman 50111597323
37Visa spelarens matcher Maria Åslund 50111484329
38Visa spelarens matcher Marianne Mattsson 30131015300
39Visa spelarens matcher Sara Ekvall 3013830315
40Visa spelarens matcher Anita Mansnerus 20141062308