Direktsändning

Nationaldagsscrabble 2026  
Just nu: Turneringen är avslutadUppdaterat 2026-06-06 18:40
Kontakten med tävlingsdatorn verkar ha brutits

Rond 7 - avslutad - spelarnas placering inom parentes
David Tiberg (8)- Gerd Forss (3)361 - 259aVFÄRGA
Johan Berner (2)- Tommy Vaske (5)383 - 300TIOmILA
Matthis Kempe-Bergman (6)- Inger Wingård (1)336 - 389
Elis Jonsson (10)- Emma Ekman (4)257 - 424nÄ(T)FISKA
Maria Åslund (7)- Anita Mansnerus (11)338 - 304SLATTRI(G)

Frirond:

Erna Vaske

 Ställning efter rond 7 av 7 VOFPJSnitt
1Visa spelarens matcher Inger Wingård 5021669385
2Visa spelarens matcher Johan Berner 4021474377
3Visa spelarens matcher Gerd Forss 5021338359
4Visa spelarens matcher Emma Ekman 4031453383
5Visa spelarens matcher Tommy Vaske 3031103347
6Visa spelarens matcher Matthis Kempe-Bergman 3031032351
7Visa spelarens matcher Maria Åslund 303925331
8Visa spelarens matcher David Tiberg 303771302
9Visa spelarens matcher Erna Vaske 2041058318
10Visa spelarens matcher Elis Jonsson 304937320
11Visa spelarens matcher Anita Mansnerus 006819295