Direktsändning

Jernrikes Cup 2011  
Just nu: Turneringen är avslutadUppdaterat 2011-05-14 18:33
Kontakten med tävlingsdatorn verkar ha brutits

Rond 7 - avslutad - spelarnas placering inom parentes
Sebastian Boujachabia (1)- Cleas von Hofsten (12)404 - 294
Alexander Prytz Hedström (2)- Sebastian Ågren (3)425 - 330
Christian Eriksson (13)- Gerd Forss (4)323 - 375
Erik Elvers (5)- Anders Lindén (10)406 - 309
Mikael Brenning (9)- Johannes Åman Pohjola (6)307 - 392
Madelene Bäckström (8)- Pierre Östberg (15)294 - 281
Anita Mansnerus (14)- Helena Åman (7)365 - 383
Jussi Pohjola (11)- Philipe Bäckström (18)395 - 146

 Ställning efter rond 7 av 7 VOFPJSnitt
1Visa spelarens matcher Sebastian Boujachabia 6011794392
2Visa spelarens matcher Alexander Prytz Hedström 5021771403
3Visa spelarens matcher Sebastian Ågren 5021442378
4Visa spelarens matcher Gerd Forss 5021380353
5Visa spelarens matcher Erik Elvers 5021347361
6Visa spelarens matcher Johannes Åman Pohjola 4031435354
7Visa spelarens matcher Helena Åman 4031022362
8Visa spelarens matcher Madelene Bäckström 403634297
9Visa spelarens matcher Mikael Brenning 3041220341
10Visa spelarens matcher Anders Lindén 3041034354
11Visa spelarens matcher Jussi Pohjola 304904325
12Visa spelarens matcher Cleas von Hofsten 304890329
13Visa spelarens matcher Christian Eriksson 304743321
14Visa spelarens matcher Anita Mansnerus 205731339
15Visa spelarens matcher Pierre Östberg 106647323
16Visa spelarens matcher Laila Lindberg 000
Visa spelarens matcher Anders Brandén 000
18Visa spelarens matcher Philipe Bäckström 007-193152