Direktsändning

SM2012  
Just nu: Turneringen är avslutadUppdaterat 2012-11-04 18:05
Kontakten med tävlingsdatorn verkar ha brutits

Rond 16 - avslutad - spelarnas placering inom parentes
Alexander Sandström (5) - James Reimdal (1) 392 - 432
Inger Wingård (2) - Björn Ericson (11) 377 - 320
Roland Olsson (3) - Johan Rönnblom (8) 466 - 320
Henrik Jonés (9) - Sebastian Ågren (10) 353 - 383
Gunnar Andersson (7) - Gerd Forss (15) 391 - 318
Anna Jansson (18) - Jonathan Ljungberg (4) 264 - 393
Daniel Domert (12) - Martin Bender (6) 374 - 396
Yann Moreau Bruun (22) - Paul Eberhardsson (14) 369 - 380
Pia Mattsson (32) - Johannes Åman Pohjola (13) 312 - 386
Måns Eriksson (24) - Anders Brandén (19) 298 - 349
Henrik Johansson (16) - Lisa Blohm (23) 312 - 300
David Lundin (28) - Nils Berner (17) 303 - 329
Alexander Prytz Hedström (25) - Malin Ståhlner (21) 327 - 413
David Tiberg (20) - Erika Jonés (37) 388 - 315
Björn Jansson (36) - Anders Skjäl (27) 313 - 441
Per Persson (34) - Claes von Hofsten (46) 320 - 316
Karin Anderberg (39) - Sebastian Boukachabia (30) 303 - 344
Zakarias Jonsson (26) - Leif Berglund (43) 408 - 293
Sonny Apoy (33) - Thim Svensson (44) 358 - 274
Fredrik Hansson (31) - Tord Eriksson (41) 437 - 350
Johan Berner (29) - Erik Elvers (40) 472 - 309
Martin Månsson (48) - Daniel Pettersson (38) 304 - 354
Erik Johansson (52) - Emma Ekman (35) 286 - 363
Elisabet Claezon (54) - Cecilia Karlström (56) 348 - 286
Åke Qvarfordt (49) - Elisabet Bruzelius (58) 408 - 261
Åsa Florholm (62) - Anders Knutsson (53) 307 - 327
Erik Ekström (51) - Gustaf Gimstedt (66) 499 - 302
Malin Persson (69) - Annelie Gredander Ladó (50) 311 - 319
Henrik Wiman (57) - Turid Petersson (47) 326 - 342
Caitlin Mooney (64) - Patrik Grönvall (45) 384 - 391
Alexander Forslund (42) - Tommy Vaske (61) 370 - 291
Greger Nässén (72) - Mattias Persson (60) 380 - 401
Marianne Mattsson (79) - Anders Apoy (63) 309 - 396
Gunilla Norbäck (67) - Monica Ringheim (74) 306 - 285
Daniel Skarehag (76) - Alexandra Svantesson (55) 264 - 396
Mikael Brenning (71) - Jessica Käll (75) 331 - 318
Louise Wikström (77) - Martin Johansson (68) 291 - 385
Maria Åslund (59) - Helena Åman (78) 401 - 288
Christian Eriksson (70) - Louise Ottosson (85) 366 - 267
Cecilia Alin (83) - Svante Berg (65) 320 - 399
Anita Mansnerus (81) - Stefan Lundqvist (87) 323 - 358
Brita Karlsson (82) - Helena Bertilsson (80) 314 - 305
Simon Ingelman-Sundberg (88) - Åsa Sjödin (73) 251 - 359
Mattias Alin (84) - Maria Kennegård (86) 376 - 294

Ej spelat:

Gerald Walch
Espen Surén



 Ställning efter rond 16 av 16 VOFPJSnitt
1Visa spelarens matcher James Reimdal 1424047391
2Visa spelarens matcher Inger Wingård 1243779396
3Visa spelarens matcher Roland Olsson 1243380380
4Visa spelarens matcher Jonathan Ljungberg 1153601392
5Visa spelarens matcher Alexander Sandström 1153591391
6Visa spelarens matcher Martin Bender 1153381372
7Visa spelarens matcher Gunnar Andersson 1153359400
8Visa spelarens matcher Johan Rönnblom 1153302375
9Visa spelarens matcher Henrik Jonés 1153259371
10Visa spelarens matcher Sebastian Ågren 1153046357
11Visa spelarens matcher Björn Ericson 1063293373
12Visa spelarens matcher Daniel Domert 1063270379
13Visa spelarens matcher Johannes Åman Pohjola 1063244368
14Visa spelarens matcher Paul Eberhardsson 1063202384
15Visa spelarens matcher Gerd Forss 1063023367
16Visa spelarens matcher Henrik Johansson 1062964359
17Visa spelarens matcher Nils Berner 1062907362
18Visa spelarens matcher Anna Jansson 962835349
19Visa spelarens matcher Anders Brandén 1062749363
20Visa spelarens matcher David Tiberg 1062496352
21Visa spelarens matcher Malin Ståhlner 9162790355
22Visa spelarens matcher Yann Moreau Bruun 973284377
23Visa spelarens matcher Lisa Blohm 973283359
24Visa spelarens matcher Måns Eriksson 973074359
25Visa spelarens matcher Alexander Prytz Hedström 972988376
26Visa spelarens matcher Zakarias Jonsson 972929375
27Visa spelarens matcher Anders Skjäl 972884362
28Visa spelarens matcher David Lundin 972876359
29Visa spelarens matcher Johan Berner 972847378
30Visa spelarens matcher Sebastian Boukachabia 972733366
31Visa spelarens matcher Fredrik Hansson 972674376
32Visa spelarens matcher Pia Mattsson 972637349
33Visa spelarens matcher Sonny Apoy 972458353
34Visa spelarens matcher Per Persson 972394351
35Visa spelarens matcher Emma Ekman 8172741356
36Visa spelarens matcher Björn Jansson 8172610343
37Visa spelarens matcher Erika Jonés 8172452353
38Visa spelarens matcher Daniel Pettersson 8172245338
39Visa spelarens matcher Karin Anderberg 882758354
40Visa spelarens matcher Erik Elvers 882637348
41Visa spelarens matcher Tord Eriksson 882632352
42Visa spelarens matcher Alexander Forslund 882601347
43Visa spelarens matcher Leif Berglund 882540357
44Visa spelarens matcher Thim Svensson 882484339
45Visa spelarens matcher Patrik Grönvall 882433361
46Visa spelarens matcher Claes von Hofsten 882430356
47Visa spelarens matcher Turid Petersson 882395344
48Visa spelarens matcher Martin Månsson 882369341
49Visa spelarens matcher Åke Qvarfordt 882319338
50Visa spelarens matcher Annelie Gredander Ladó 782263346
51Visa spelarens matcher Erik Ekström 882246357
52Visa spelarens matcher Erik Johansson 882239349
53Visa spelarens matcher Anders Knutsson 882206340
54Visa spelarens matcher Elisabet Claezon 882088335
55Visa spelarens matcher Alexandra Svantesson 792688358
56Visa spelarens matcher Cecilia Karlström 792301345
57Visa spelarens matcher Henrik Wiman 792244327
58Visa spelarens matcher Elisabet Bruzelius 792217347
59Visa spelarens matcher Maria Åslund 792185332
60Visa spelarens matcher Mattias Persson 792166344
61Visa spelarens matcher Tommy Vaske 792117345
62Visa spelarens matcher Åsa Florholm 792082314
63Visa spelarens matcher Anders Apoy 792075345
64Visa spelarens matcher Caitlin Mooney 792070342
65Visa spelarens matcher Svante Berg 791988340
66Visa spelarens matcher Gustaf Gimstedt 791966327
67Visa spelarens matcher Gunilla Norbäck 791923337
68Visa spelarens matcher Martin Johansson 791878336
69Visa spelarens matcher Malin Persson 791871324
70Visa spelarens matcher Christian Eriksson 791514331
Visa spelarens matcher Mikael Brenning 791514320
72Visa spelarens matcher Greger Nässén 6192221351
73Visa spelarens matcher Åsa Sjödin 6102078326
74Visa spelarens matcher Monica Ringheim 6102050333
75Visa spelarens matcher Jessica Käll 6101851330
76Visa spelarens matcher Daniel Skarehag 6101686320
77Visa spelarens matcher Louise Wikström 6101655331
78Visa spelarens matcher Helena Åman 6101654331
79Visa spelarens matcher Marianne Mattsson 5101515301
80Visa spelarens matcher Helena Bertilsson 5111670317
81Visa spelarens matcher Anita Mansnerus 5111610345
82Visa spelarens matcher Brita Karlsson 4111413321
83Visa spelarens matcher Cecilia Alin 5111335308
84Visa spelarens matcher Mattias Alin 4111261299
85Visa spelarens matcher Louise Ottosson 5111162284
86Visa spelarens matcher Maria Kennegård 4121363315
87Visa spelarens matcher Stefan Lundqvist 213469265
88Visa spelarens matcher Simon Ingelman-Sundberg 114254243
89Visa spelarens matcher Gerald Walch 13114146
90Visa spelarens matcher Espen Surén 3200291