Direktsändning

Aura Cup 2013  
Just nu: Turneringen är avslutadUppdaterat 2013-10-19 17:33
Kontakten med tävlingsdatorn verkar ha brutits

Rond 7 - avslutad - spelarnas placering inom parentes
Anna Andersson (3)- Erik Elvers (2)404 - 324
Gerd Forss (5)- Maria Ellfolk-Lasén (4)340 - 331
Zakarias Jonsson (1)- Henrik Johansson (7)459 - 328
Alexandra Svanteson (9)- Måns Eriksson (8)303 - 353
Anders Skjäl (11)- Pia Sjöblom (12)299 - 240
Johan Rönnblom (6)- Monica Ringheim (15)354 - 300
Marianne Mattsson (13)- David Tiberg (14)364 - 309
Maria Åslund (10)- Mikael Nyberg (16)371 - 305

 Ställning efter rond 7 av 7 VOFPJSnitt
1Visa spelarens matcher Zakarias Jonsson 5021523400
2Visa spelarens matcher Erik Elvers 5021413369
3Visa spelarens matcher Anna Andersson 5021387366
4Visa spelarens matcher Maria Ellfolk-Lasén 5021381381
5Visa spelarens matcher Gerd Forss 5021095361
6Visa spelarens matcher Johan Rönnblom 4031256358
7Visa spelarens matcher Henrik Johansson 4031161347
8Visa spelarens matcher Måns Eriksson 403965333
9Visa spelarens matcher Alexandra Svanteson 3041169344
10Visa spelarens matcher Maria Åslund 304911332
11Visa spelarens matcher Anders Skjäl 304907336
12Visa spelarens matcher Pia Sjöblom 304758311
13Visa spelarens matcher Marianne Mattsson 304746313
14Visa spelarens matcher David Tiberg 205945330
15Visa spelarens matcher Monica Ringheim 205738319
16Visa spelarens matcher Mikael Nyberg 007445310