Direktsändning

SM 2014  
Just nu: Turneringen är avslutadUppdaterat 2014-11-02 18:14
Kontakten med tävlingsdatorn verkar ha brutits

Rond 17 - avslutad - spelarnas placering inom parentes
Inger Wingård (1) - Jonathan Ljungberg (3) 433 - 384DIaSTASTUl(L)AGER
Gunnar Andersson (2) - Martin Bender (6) 372 - 356oRDKONs(T)
Johan Rönnblom (8) - Björn Ericson (4) 339 - 475(T)rOLLARE
Zakarias Jonsson (9) - Malin Ståhlner (5) 304 - 349SEJDmAN
Johannes Åman Pohjola (10) - Roland Olsson (7) 306 - 419äTTLEDA OSLITEN
Alexander Sandström (11) - Paul Eberhardsson (15) 344 - 327PI(E)RCINg
Henrik Jonés (16) - Björn Jansson (12) 289 - 338
Anders Skjäl (13) - Nils Berner (17) 393 - 291MAlAKIT
Tord Eriksson (24) - Henrik Johansson (14) 308 - 412STILREN KuNNA(N)DE
Gustaf Gimstedt (20) - Mikael Ström (26) 378 - 375LÖpANDE (K)VaLSTER
James Reimdal (18) - Jesper Åman (28) 421 - 311BEkOSTA
Emma Ekman (19) - Karin Anderberg (30) 472 - 343KALLUFT VAkENH(E)TSEP(A)RERA
Erika Jonés (31) - Maria Åslund (21) 317 - 348KARnEOL
Nils Lundström (22) - Svante Berg (33) 348 - 318OSTAdIg
Jessica Käll (23) - Louise Wikström (35) 397 - 316FESTMAt
Stina Lundin (38) - Rose-Marie Eriksson (25) 284 - 413bEGRUN(D)A
Yann Moreau Bruun (27) - Lisa Blohm (41) 455 - 419UND(E)RSTÅ DRa(G)STERSAL(T)ÖKEN TALANdE
Fredrik Hansson (29) - Alexandra Svanteson (42) 408 - 351RASANDESLUtRaD
Gerd Forss (32) - Turid Petersson (45) 408 - 303(O)LIkSTOR
Jussi Pohjola (34) - Anders Apoy (43) 353 - 351
Greger Nässén (46) - Malin Persson (36) 316 - 363
Elisabet Bruzelius (49) - Ann-Kristin Hokkanen (37) 312 - 413KITTLAS LIGAmEN(T)
Sonny Apoy (40) - Monica Ringheim (51) 415 - 287TURNERA SEDelAG
Åsa Florholm (53) - Mattias Persson (39) 276 - 441DElTAGA TERMINa(l)
Måns Eriksson (44) - Anna Andersson (54) 420 - 313dALSLA(N)DäLSKARE
Erik Elvers (55) - Mikael Forss (48) 371 - 391PaRITET
Helena Åman (57) - Thim Svensson (47) 272 - 350sTENGO(D)S
David Tiberg (50) - Åke Qvarfordt (59) 383 - 240
Claes von Hofsten (63) - Christian Eriksson (52) 407 - 412DIsKETTAVLIDEN
Emil Jacobsson (64) - Elisabet Claezon (56) 261 - 391SKÅpBIL
Teresia Forsman (66) - Kerstin Palö (58) 245 - 333
Birgit Hognert (67) - Niclas Malmefeldt (60) 284 - 286
Folke Karlsen (68) - Marianne Mattsson (61) 282 - 419
Leo Sandbladh (69) - Åsa Sjödin (62) 325 - 396bILRESA
Maria Kennegård (70) - Erik Bengtsson (65) 346 - 365GRADERa
Tova Juhlin (71) - Lotta Bredberg (72) 296 - 306
Karina Isaksson (74) - Johan Bredberg (73) 231 - 299

Frirond:

Johan Bredberg

Ej spelat:

Pia Mattsson
Anders Brandén
Carina Gagnér



 Ställning efter rond 17 av 17 VOFPJSnitt
1Visa spelarens matcher Inger Wingård 13133907391
2Visa spelarens matcher Gunnar Andersson 1343782376
3Visa spelarens matcher Jonathan Ljungberg 12143831380
4Visa spelarens matcher Björn Ericson 1253782383
5Visa spelarens matcher Malin Ståhlner 1253632368
6Visa spelarens matcher Martin Bender 1253627375
7Visa spelarens matcher Roland Olsson 1253538384
8Visa spelarens matcher Johan Rönnblom 1163641385
9Visa spelarens matcher Zakarias Jonsson 1163610380
10Visa spelarens matcher Johannes Åman Pohjola 1163448361
11Visa spelarens matcher Alexander Sandström 1163446372
12Visa spelarens matcher Björn Jansson 1163410381
13Visa spelarens matcher Anders Skjäl 1163241376
14Visa spelarens matcher Henrik Johansson 10163084351
15Visa spelarens matcher Paul Eberhardsson 1073532377
16Visa spelarens matcher Henrik Jonés 973281373
17Visa spelarens matcher Nils Berner 1073238367
18Visa spelarens matcher James Reimdal 1073148370
19Visa spelarens matcher Emma Ekman 1073080367
20Visa spelarens matcher Gustaf Gimstedt 1073028366
21Visa spelarens matcher Maria Åslund 1072884348
22Visa spelarens matcher Nils Lundström 1072688345
23Visa spelarens matcher Jessica Käll 1072582346
24Visa spelarens matcher Tord Eriksson 9172911370
25Visa spelarens matcher Rose-Marie Eriksson 983276364
26Visa spelarens matcher Mikael Ström 983202376
27Visa spelarens matcher Yann Moreau Bruun 983029364
28Visa spelarens matcher Jesper Åman 982843353
29Visa spelarens matcher Fredrik Hansson 982838364
30Visa spelarens matcher Karin Anderberg 982803350
31Visa spelarens matcher Erika Jonés 982787359
32Visa spelarens matcher Gerd Forss 982704349
33Visa spelarens matcher Svante Berg 982675349
34Visa spelarens matcher Jussi Pohjola 982553333
35Visa spelarens matcher Louise Wikström 982438339
36Visa spelarens matcher Malin Persson 982388337
37Visa spelarens matcher Ann-Kristin Hokkanen 982314345
38Visa spelarens matcher Stina Lundin 8182581354
39Visa spelarens matcher Mattias Persson 8182531337
40Visa spelarens matcher Sonny Apoy 8182525346
41Visa spelarens matcher Lisa Blohm 892936370
42Visa spelarens matcher Alexandra Svanteson 892622369
43Visa spelarens matcher Anders Apoy 892572340
44Visa spelarens matcher Måns Eriksson 892569345
45Visa spelarens matcher Turid Petersson 892515357
46Visa spelarens matcher Greger Nässén 892490348
47Visa spelarens matcher Thim Svensson 892382335
48Visa spelarens matcher Mikael Forss 892355339
49Visa spelarens matcher Elisabet Bruzelius 892286337
50Visa spelarens matcher David Tiberg 892280341
51Visa spelarens matcher Monica Ringheim 892112340
52Visa spelarens matcher Christian Eriksson 891460319
53Visa spelarens matcher Åsa Florholm 7192013331
54Visa spelarens matcher Anna Andersson 7102631341
55Visa spelarens matcher Erik Elvers 7102433338
56Visa spelarens matcher Elisabet Claezon 7102280345
57Visa spelarens matcher Helena Åman 7102209324
58Visa spelarens matcher Kerstin Palö 7102161327
59Visa spelarens matcher Åke Qvarfordt 6101984327
60Visa spelarens matcher Niclas Malmefeldt 7101886320
61Visa spelarens matcher Marianne Mattsson 7101857324
62Visa spelarens matcher Åsa Sjödin 7101675312
63Visa spelarens matcher Claes von Hofsten 7101617334
64Visa spelarens matcher Emil Jacobsson 7101330318
65Visa spelarens matcher Erik Bengtsson 6112226346
66Visa spelarens matcher Teresia Forsman 6111923325
67Visa spelarens matcher Birgit Hognert 5111834317
68Visa spelarens matcher Folke Karlsen 6111628308
69Visa spelarens matcher Leo Sandbladh 41111514300
70Visa spelarens matcher Maria Kennegård 51111284305
71Visa spelarens matcher Tova Juhlin 5121104296
72Visa spelarens matcher Lotta Bredberg 312858280
73Visa spelarens matcher Johan Bredberg 313751256
74Visa spelarens matcher Karina Isaksson 115249225
75Visa spelarens matcher Pia Mattsson 571671341
76Visa spelarens matcher Anders Brandén 461322309
77Visa spelarens matcher Carina Gagnér 4226192