Direktsändning

SM 2016  
Just nu: Turneringen är avslutadUppdaterat 2016-11-06 17:30
Kontakten med tävlingsdatorn verkar ha brutits

Rond 16 - avslutad - spelarnas placering inom parentes
Martin Bender (3) - Johannes Åman Pohjola (1) 331 - 397(B)ESTrIDA
Elof Hansjons (7) - Björn Ericson (2) 302 - 487A(R)ROGANT LEUKeMI
Johan Rönnblom (6) - Jonathan Ljungberg (4) 397 - 446ANgLISTHaRLE(K)IN STILART
Paul Eberhardsson (5) - Björn Jansson (9) 373 - 284
Emma Ekman (8) - James Reimdal (17) 438 - 317RUnD(R)ESA TANdBEN
Alexandra Svanteson (10) - Henrik Johansson (16) 427 - 390AVISERAsTRATEG UnDERST(A)
Tommy Vaske (11) - David Holmberg (18) 332 - 315PÅLuRADLANGARE
Anna Andersson (12) - Nils Lundström (20) 347 - 319(T)rAVBANA
Ann-Kristin Hokkanen (23) - Claes von Hofsten (13) 350 - 393AGNAtI(S)K
Gerd Forss (25) - Johan Berner (14) 332 - 368MORDISk
Alexander Sandström (15) - Åke Qvarfordt (31) 466 - 316FONDErA sTREJKAMONSTER(A)
Karin Anderberg (19) - Anders Skjäl (29) 426 - 337FENDERT BLÅsARe GNISTRA
Julia Jacobsson (28) - Monica Ringheim (22) 335 - 378MEdVInD RISKERA
Svante Berg (21) - Mikael Forss (34) 319 - 272FEMTiEN
Anita Mansnerus (36) - Emil Jacobsson (24) 359 - 402ÅRSKORT
Turid Petersson (38) - Erika Jonés (26) 333 - 339TORsDaG
Pia Mattsson (40) - Nils Berner (27) 329 - 370(T)IGRERADSNATTER
Gustaf Gimstedt (41) - Roland Olsson (30) 353 - 376SENTIDaALlIANS
Mattias Persson (33) - Kajsa Bråting (42) 321 - 273
Åsa Florholm (32) - Jussi Pohjola (45) 403 - 296RÅSIDENo(P)TIMERA
Greger Nässén (44) - Helena Åman (37) 390 - 397TIGGARE BRISANSTENsION
Fredrik Hansson (35) - Anders Apoy (46) 427 - 234
Maria Åslund (39) - Erik Elvers (50) 351 - 347ASsEGAJ
Sonny Apoy (53) - Lisa Blohm (43) 346 - 406pI(T)EPALT
Teresia Forsman (47) - Elisabet Bruzelius (55) 362 - 341KLOTTER
Helena Bertilsson (56) - David Tiberg (49) 299 - 335SLARVIgSNÄSNIn(g)
Hanna Wallenbro (57) - Pia Sjöblom (51) 345 - 383
Malin Persson (48) - Birgit Hognert (59) 375 - 269
Mikael Brenning (60) - Jessica Käll (52) 317 - 365SKOjArE
Marianne Mattsson (58) - Andreas Ek (61) 364 - 298pLÄDERA
Cindy Åkerlund (62) - Peter Elsayeh (63) 279 - 315

Frirond:

Annica Hallberg

Ej spelat:

Gunnar Janson
Cecilia Karlström



 Ställning efter rond 16 av 16 VOFPJSnitt
1Visa spelarens matcher Johannes Åman Pohjola 1333631386
2Visa spelarens matcher Björn Ericson 1243737401
3Visa spelarens matcher Martin Bender 1243526382
4Visa spelarens matcher Jonathan Ljungberg 1153711397
5Visa spelarens matcher Paul Eberhardsson 1153550398
6Visa spelarens matcher Johan Rönnblom 1153243372
7Visa spelarens matcher Elof Hansjons 1153147362
8Visa spelarens matcher Emma Ekman 1152811355
9Visa spelarens matcher Björn Jansson 1063140371
10Visa spelarens matcher Alexandra Svanteson 1063061368
11Visa spelarens matcher Tommy Vaske 9252899375
12Visa spelarens matcher Anna Andersson 1062811351
13Visa spelarens matcher Claes von Hofsten 1062558365
14Visa spelarens matcher Johan Berner 9163104388
15Visa spelarens matcher Alexander Sandström 973298382
16Visa spelarens matcher Henrik Johansson 973183366
17Visa spelarens matcher James Reimdal 973078361
18Visa spelarens matcher David Holmberg 973071361
19Visa spelarens matcher Karin Anderberg 972696361
20Visa spelarens matcher Nils Lundström 972617350
21Visa spelarens matcher Svante Berg 972601337
22Visa spelarens matcher Monica Ringheim 972595348
23Visa spelarens matcher Ann-Kristin Hokkanen 972527358
24Visa spelarens matcher Emil Jacobsson 972416349
25Visa spelarens matcher Gerd Forss 972316353
26Visa spelarens matcher Erika Jonés 972091347
27Visa spelarens matcher Nils Berner 882901369
28Visa spelarens matcher Julia Jacobsson 882581357
29Visa spelarens matcher Anders Skjäl 882563358
30Visa spelarens matcher Roland Olsson 882552362
31Visa spelarens matcher Åke Qvarfordt 882518350
32Visa spelarens matcher Åsa Florholm 882498345
33Visa spelarens matcher Mattias Persson 882483319
34Visa spelarens matcher Mikael Forss 882419336
35Visa spelarens matcher Fredrik Hansson 782405350
36Visa spelarens matcher Anita Mansnerus 782338340
37Visa spelarens matcher Helena Åman 882321348
38Visa spelarens matcher Turid Petersson 882202338
39Visa spelarens matcher Maria Åslund 882186341
40Visa spelarens matcher Pia Mattsson 792531357
41Visa spelarens matcher Gustaf Gimstedt 792438350
42Visa spelarens matcher Kajsa Bråting 792418335
43Visa spelarens matcher Lisa Blohm 792381352
44Visa spelarens matcher Greger Nässén 792318364
45Visa spelarens matcher Jussi Pohjola 792304338
46Visa spelarens matcher Anders Apoy 792055336
47Visa spelarens matcher Teresia Forsman 791873333
48Visa spelarens matcher Malin Persson 691783327
49Visa spelarens matcher David Tiberg 691758331
50Visa spelarens matcher Erik Elvers 791742335
51Visa spelarens matcher Pia Sjöblom 791716324
52Visa spelarens matcher Jessica Käll 6192086335
53Visa spelarens matcher Sonny Apoy 6102425348
54Visa spelarens matcher Annica Hallberg 5101973346
55Visa spelarens matcher Elisabet Bruzelius 6101830339
56Visa spelarens matcher Helena Bertilsson 6101821326
57Visa spelarens matcher Hanna Wallenbro 6101655328
58Visa spelarens matcher Marianne Mattsson 5101554319
59Visa spelarens matcher Birgit Hognert 6101548326
60Visa spelarens matcher Mikael Brenning 6101498323
61Visa spelarens matcher Andreas Ek 213526254
62Visa spelarens matcher Cindy Åkerlund 114785296
63Visa spelarens matcher Peter Elsayeh 11275257
64Visa spelarens matcher Gunnar Janson 461329330
65Visa spelarens matcher Cecilia Karlström 12397342