Direktsändning

Engelskt Scrabble-SM 2017  
Just nu: Turneringen är avslutadUppdaterat 2017-05-20 19:13
Kontakten med tävlingsdatorn verkar ha brutits

Rond 9 - avslutad - spelarnas placering inom parentes
Marc Roddis (2) - Gunnar Andersson (1) 350 - 417SCRaPED (I)NSETTEDLUTHE(R)NS TRiPLIN(G)
Marja Takala (5) - Anna Andersson (7) 338 - 382PRESeNT BOUNcIE(R)
Todd Webster (3) - Roland Olsson (4) 409 - 319ExOTICABU(R)GEONs

Frirond:

Greger Nässén


 Ställning efter rond 9 av 9 VOFPoäng-
diff
Snitt
1Visa spelarens matcher Gunnar Andersson 71879436
2Visa spelarens matcher Marc Roddis 53253403
3Visa spelarens matcher Todd Webster 44264388
4Visa spelarens matcher Roland Olsson 44105381
5Visa spelarens matcher Marja Takala 35-55373
6Visa spelarens matcher Greger Nässén 25-626322
7Visa spelarens matcher Anna Andersson 25-820304