Direktsändning

Nationaldagsscrabble 2025  
Just nu: Turneringen är avslutadUppdaterat 2025-06-06 18:39
Kontakten med tävlingsdatorn verkar ha brutits

Rond 7 - avslutad - spelarnas placering inom parentes
Inger Wingård (1)- Emma Ekman (3)404 - 314
Helena Åman (5)- Daniel Pettersson (4)277 - 299
Nils Berner (2)- Alexandra Svanteson (9)430 - 282BESLuTA
David Tiberg (6)- Cecilia Karlström (13)334 - 321
Erna Vaske (14)- Matthis Kempe-Bergman (7)285 - 295
Claes von Hofsten (11)- Maria Åslund (8)429 - 353RUTNINGsTATUER(A)
Erik Elvers (12)- Jussi Pohjola (10)341 - 397OBILDAD

 Ställning efter rond 7 av 7 VOFPJSnitt
1Visa spelarens matcher Inger Wingård 5021612393
2Visa spelarens matcher Nils Berner 5021535385
3Visa spelarens matcher Emma Ekman 5021407368
4Visa spelarens matcher Daniel Pettersson 5021099358
5Visa spelarens matcher Helena Åman 4031234342
6Visa spelarens matcher David Tiberg 4031197346
7Visa spelarens matcher Matthis Kempe-Bergman 403714335
8Visa spelarens matcher Maria Åslund 3041153357
9Visa spelarens matcher Alexandra Svanteson 3041072351
10Visa spelarens matcher Jussi Pohjola 3041068360
11Visa spelarens matcher Claes von Hofsten 304642353
12Visa spelarens matcher Erik Elvers 214902380
13Visa spelarens matcher Cecilia Karlström 214757354
14Visa spelarens matcher Erna Vaske 007308273